حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۷

کودکانه

Loading the player...

اولین برنامه هایی که مورد توجه کودکان قرار می گیرد، در اغلب موارد برنامه هایی است که برنامه سازان ما آنها را برنامه های کودکان نام گذاری کرده اند. شخصیت های اصلی این برنامه ها را اکثراً حیوانات، شخصیت های کاتونی و یا عروسکی تشکیل می دهند.

البته بعضی اوقات نیز خود کودکان نقش های کمکی را بازی می کنند این برنامه ها شکل داستانی دارد و پر از تحرک است . برنامه هایی از این دست، تماشای تلویزیونی کودکان پیش از دبستان را در انحصار خود دارند و تماشای این برنامه ها (اغلب در شکلی کمی بزرگسالانه تر) به خوبی تا دوران ابتدایی ادامه می یابد. لکن هنگامی که کودک کاملاً  در مدرسه جا می افتد، ترتیب جدیدی از برنامه های مطلوب جایگزین آن برنامه ها می شود.

تردیدی نیست که اکثر کودکان برای تلویزیون احترام قایل هستند و به آن علاقه دارند. در واقع بیشتر والدین هم همین احساس را دارند. تلویزیون رسانه ای که احتمال می رود کودکان نبودن آن را بیش از سایر رسانه ها حس کنند. روی هم رفته هم والدین و هم کودکان در اغلب موارد گفته اند که فقدان تلویزیون را در مقایسه با سایر رسانه ها بیشتر حس می کنند

برنامه کودکانه هرروز و به صورت زنده از سیمای استانی مرکز سمنان برای کودکان هم استانی پخش می گردد

در این برنامه با حضور مجری و بازیگران نمایش ، تلاش می شود که در محیطی شاد و مفرح نکات آموزنده و اخلاقی و روابط اجتماعی به کودکان آموزش داده شود..

سال تولید: بهار1395

تهیه کننده: حسین سنگسری

کارگردان: سیدکاظم سرور

تصویربردار: پوریا حیدری، احمد خوشکام، رضا ظهوری

صدابردار: مهرداد بلبل نیا

مجری: مریم نصیری

بازیگران : رضا نوروز زاده  - حسین حسام نژاد