رونق تولید ملی | شنبه، ۲۳ آذر ۱۳۹۸

و اینک شب

Loading the player...

طبیعی است به اقتضای اسلامی بودن جامعه ایرانی، بر سبک زندگی اسلامی و ایرانی تأکید ویژه­ ای شود. براین اساس، برای نهادهای اثرگذار فرهنگی، همچون خانواده، آموزش و رسانه، توجه به آموزه­ های اسلامی و الهام گرفتن از الگوهای معرفی شده دراین آموزه­ ها، برای شکل دادن به نوعی از سبک زندگی متناسب با شاخص­های فرهنگی خاص جامعه ایرانی، مهم خواهد بود.

اگر رسانه­ های عمومی جامعه اسلامی به عنوان یکی از گذرگاه­ های مهم تبلیغ و ترویج الگوهای رفتاری، قصد داشته باشند برای انسان امروز، الگویی از سبک زندگی دینی ترسیم کنند و آن را در سطحی فراگیر نهادینه سازند، باید بکوشند با تصرف حس زیبایی­ شناسی مخاطب، سازگاری آموزه­های اصیل دینی و الگوهای رفتاری برامده از این آموزه­ ها را با فطرت انسانی تبیین و آشکار کنند. لذا نقش رسانه­ های همگانی، به ویژه رسانه ملی به عنوان نهادی مهم در جامعه­ پذیری افراد، کاملاً پررنگ است تا به کمک ابزارهای دیداری و شنیداری خود، از ظرفیت­های گسترده زیبایی­ شناختی و هنری برای ترویج و تثبیت سبک زندگی اسلامی بهره برد. پس شایسته و بایسته است اهالی دین و فرهنگ، به صورت جدی­تر این مباحث را پی­گیری کنند و روند تکاملی آن را سرعت بخشند.

برنامه زنده "و اینک شب" با رویکرد اقتصاد مقاومتی، در شبهای تابستان از ساعت 21 میهمان بینندگان محترم شبکه استانی سیمای مرکز سمنان می باشد.

این برنامه شامل آیتم های مختلفی مانند: گزارش مردمی تلفن، پیامک های بینندگان، گفتگو با میهمانان برنامه و با حضور کارشناس و ... می باشد.

سال تولید: 1395

تهیه کننده: کوروش جلالی

کارگردان: محسن زندخانه

تصویربردار: مجید بشارتی

صدابردار: عباس ایمانیان

مجری: حجت ا... یحیایی