رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

نو بهاران

نو بهاران


تهیه کننده و نویسنده : حمیدرضا کاشی

گویندگان : مازیار حاجعلیان - اعظم نعناکار کاشانی

گزارشگر : مهران مجیدپناه - نرجس نجفی - شهلا صفاهانی

صدابردار : عبدالمحمد میرشکاری

ویژه برنامه  "نو بهاران " در ساعات آغاز سال نو بطور زنده مهمان شنوندگان رادیوی صدای مرکز سمنان می باشد. این برنامه از ساعت 12:30 تا 15 روز سی ام اسفند همراه با شنوندگان محترم شبکه استانی صدای مرکز سمنان آغاز سال جدید را جشن می گیرد.

مجری - کارشناس - ارتباط تلفنی - گزارش از اماکن مذهبی - صحبت با مسئولین شهرستانها - پیامک - مسابقه وسرود و موسیقی و  ...  از آیتمهای این برنامه می باشد.

مولای متقیان و امیر بیان، حضرت علی علیه السلام ، فرمودند: «روز عید روزی است که عبادات انسان مورد پذیرش پروردگار قرار گیرد، بخشایش خداوندی نصیب آدمی شود و انسان از گناه و آلودگی به دور باشد». در گفتار گرانسنگ دیگری، امام علیه السلام فرمودند: «امروز برای ما عید است و فردا نیز عید ماست. و هر روزی که در آن خدا را نافرمانی نکرده باشیم، برای ما عید است».

روزی که ارزش های والای انسانی حفظ شود و گوهر وجود آدمی در باتلاق گناه و گرداب نافرمانی آلوده نشود، آن روز عید، یوم اللّه و روز شادمانی است.همان گونه که امام علی علیه السلام در پی کار پسندیده یکی از اصحاب در عید نوروز فرمودند: «هر روز ما را نوروز سازید». و در سخنی دیگر درباره نوروز فرمودند: «هر روز برای ما نوروز است».

اگر نوروز، رنگ عبودیت و جلوه بندگی یابد، یا روز پیمان خداوند با بندگان در دوری از شرک و کفر شود، یا روزی شود که بنا به سخن آسمانی امام صادق علیه السلام گشایش سختی ها و اندوه شیعیان و اهل بیت علیهم السلام در آن رخ نماید؛ در این صورت نه تنها عید ملّی و باستانی، بلکه برتر از آن عید اهل بیت علیهم السلام و نوروز شیعیان و پیشوایان معصوم نیز خواهد بود و در آسمان و زمین جشن فرا رسیدن آن برگزار خواهد شد.

عید نوروز، عیدی ریشه دار است که از نیاکان ما در ایرانْ زمین برجا مانده است. در این عید، طبیعت رو به سبزی و رویش می کند و دل انسان ها را زنده و پرنشاط می سازد. دید و بازدید عید، غبار کدورت از دل ها می زداید، ضیافت ها، لباس های نو و مسافرت ها در خانواده ها شور و بالندگی می آفریند و افزون بر ارزش های دینی، ارزش های ملّی و باستانی را نیز زنده و پا برجا نگاه می دارد.

عید نوروز پرتوی دلربا و چهره ای زیبا از آفرینش است که پیش از آمدنش انبوه انسان ها را به تلاش و کوشش فرا می خواند. عیدی است که همراه خود شادی دل ها و شادمانی ها را آورده، غنچه لبخند بر لبان افراد می نشاند و افزون بر ظاهر آراسته، باطن پیراسته ای برای بسیاری از انسان های سبز سیرت به ارمغان می آورد. آنان که سرای دل و دیده را با آینه های معرفت و طاعت، آذین بسته اند و در ایام خجسته نوروز، صحیفه وجود خود را از هر گونه غبار گناه و نافرمانی پاک و پیراسته نگاه می دارند، بیش از دیگران از این عید باستانی بهره می برند.

 

سال تولید: 1395
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
با سلام و عرض خسته نباشید. از برنامه شاد و مفرح که... محمد ۱۳۹۶/۰۱/۱۶ ۰۹:۳۸

محمد
با سلام و عرض خسته نباشید. از برنامه شاد و مفرح که در ایام نوروز پخش کردید بسیار سپاسگذاریم.
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۰۱/۱۶ ۰۹:۳۸