نشست مطبوعاتی مدیر کل صدا و سیمای مرکز سمنان با اصحاب رسانه

شناسه : 373574787

نشست مطبوعاتی مدیر کل صدا و سیمای مرکز سمنان با اصحاب رسانه
به مناسبت ایام الله دهه فجر

 


نشست مطبوعاتی حجت الاسلام والمسلمین دکتر مصطفی توکلیان مدیر کل صدا و سیمای مرکز سمنان با موضوع اطلاع رسانی ویژه برنامه های دهه فجر انقلاب اسلامی این مرکز  برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز سمنان ، در این نشست که به جهت رعایت پروتکل های بهداشتی با حضور  تعدادی از نمایندگان خبرگزاری ها و مطبوعات استان در صدا و سیمای مرکز سمنان برگزار شد، حجت الاسلام دکتر توکلیان ضمن خوش آمد گویی و تبریک فرارسیدن فجر چهل و دوم،  از انقلاب اسلامی ایران به عنوان مهمترین واقعه عصر اخیر یاد کرد و گفت:  انقلاب اسلامی ایران بنیادی ترین تحول تاریخ اسلام پس از اسلام بود که به رهبری امام خمینی (ره) اتفاق افتاد.
وی انقلاب اسلامی را زمینه ساز ظهور حضرت مهدی (عج) دانست و افزود: انقلاب اسلامی ایران که زمینه ساز ظهور و حکومت منجی عالم بشریت است با رهبری های حکیمانه رهبران آن شکل گرفته و تا کنون هدایت شده است و امروز فرزندان انقلاب در رکاب رهبری از آن دفاع میکنند تا انشا الله شرایط را برای ظهور منجی عالم بشریت آماده سازند.
دکتر توکلیان گفت : ما در رسانه ملی وظیفه داریم دستاورد های انقلاب را برای مردم به ویژه نسل جوان بازگو کنیم.
مدیر کل صدا و سیمای مرکز سمنان در خصوص ویژه برنامه های این مرکزبه مناسبت دهه فجر گفت: ما در شبکه استانی در 4 حیطه صدا، سیما، خبر و فضای مجازی برنامه ریزی کرده ایم و با توجه به شرایط ویژه امسال بخاطر شیوع کرونا و تصمیم ستاد ملی کرونا مبنی بر برگزاری راهپیمایی به شکل موتوری، امیدواریم با برنامه ریزی هایی که داریم بتوانیم امسال مانند سال گذشته مراسم راهپیمایی خودرویی 22 بهمن شهرهای سمنان، شاهرود، دامغان و گرمسار را بصورت زنده پخش کنیم.
حجت الاسلام دکتر توکلیان در مورد ویژه برنامه سیمای مرکز سمنان به مناسبت دهه فجر 99 گفت: سیمای استانی مرکز سمنان برای دهه فجر امسال20 عنوان برنامه را در144 قسمت به مدت 7200 دقیقه تدارک دیده است که شامل برنامه های تولیدی و تامینی می باشد و  این برنامه ها عبارتند از: 10 قسمت برنامه با عنوان " پلاک 42"، دو قسمت " گفتمان هفته" با موضوع انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن، پخش 10 قسمت فیلم سینمایی، پخش سریال تلویزیونی " نفس"، 4 قسمت برنامه با عنوان " رویداد"، برنامه گفتگو محور " قرارگاه ایمان"، مستند های تامینی با موضوع انقلاب اسلامی.
 و ی اشاره کرد: برنامه های روتین سیمای مرکز مانند " یه صبح تازه"، برنامه خانواده " زیر یک سقف"، "شیرین بیان"، " بچه ها سلام"، " جزر و مد" ،" تازه شو" و ... هم در این دهه به دستاورد های انقلاب خواهند پرداخت.


 دکتر توکلیان برنامه های صدای مرکز سمنان را به مناسبت دهه فجر، 23 عنوان برنامه در 195 قسمت با 7605 دقیقه عنوان کرد و افزود: تعدادی از برنامه های صدای مرکز سمنان اختصاصا به مناسبت دهه فجر تولید شده اند مانند: 11 قسمت ویژه برنامه 90 دقیقه ای با عنوان "صدای انقلاب"، 10 قسمت برنامه صبح گاهی " با رادیو کنار هم"، یک قسمت ویژه برنامه زنده در صبح روز 22 بهمن، 11 قسمت نمایش رادیویی با موضوع معرفی شهدای انقلاب استان سمنان، 8 قسمت قصه شب، معرفی کتاب های ویژه انقلاب در 12 قسمت، 10قسمت " پادکست " با موضوع معرفی انقلاب های جهان، معرفی دستاورد های انقلاب اسلامی در سطح ملی در 11 قسمت برنامه با عنوان" فجر 42 "، 5 قسمت " وکس پاپ"، تحلیل و تبیین دستاورد های انقلاب در 4 قسمت برنامه با نام " نگاه امروز جامعه فردا"، 8 قسمت مستند با عنوان" میدان امام"، تحلیل و بررسی فیلم های انقلاب در 12 قسمت برنامه با نام" انقلاب بر پرده نقره ای". همچنین برنامه های روتین رادیو سمنان مانند صبح گاهی" صبح بخیر قومس" و شبانگاهی " شب های نقره ای" هم در این دهه به این موضوع خواهند پرداخت .

مدیر کل صدا و سیمای مرکز سمنان اهم برنامه های فضای مجازی این مرکز را به مناسبت فجر چهل و دوم اینچنین برشمرد: معرفی ویژه برنامه های صدا و سیما در ایام الله دهه فجر، معرفی مهم ترین دستاورد های نظام در استان، تولید پوستر، عکس نوشت و استوری اینستاگرام با موضوع دهه فجر، پخش تولیدات ویژه دهه فجر در رادیو نما، تولید "واکس پاپ" (گزارش مردمی) و ویدئو کامنت، انتشار " فتو کلیپ" های آرشیوی از راهپیمایی مردم شهر های مختلف استان ، تولید و انتشار پادکست تصویری و برگزاری مسابقه در فضای مجازی.

دکتر توکلیان برنامه های معاونت خبر صدا و سیمای مرکز سمنان را هم در دهه فجر اینچنین عنوان کرد: پوشش کلیه ویژه برنامه های ایام الله دهه فجر استان در قالب گزارش های خبری، دعوت از مسئولان استانی در بخش های مختلف خبری و تبیین دستاورد های نظام در استان، تهیه مستند های خبری با موضوع خدمات نظام در استان برای پخش از بخش های خبری شبکه های سراسری و باز نشر آنها در سایت و کانال خبرگزاری صدا و سیمای مرکز سمنان.