حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

نشانی بهشت

Loading the player...
نشانی بهشت

رمضان در مکتب پیامبر خدا صلی الله علیه وآله وسلم ماه ضیافت خداست، در این مهمانی بزرگ الهی میزبان خداوند است و بندگان مومن او مهمان این دعوت الهی و ریاضت و زهد و مجاهده نفسانی و تقوا، وسائل پذیرایی آن.

و این سخن از پیام آور مکتب الهی است: «دعیتم الی ضیافة الله» رمضان ماهی است که شما را در آن به سوی ضیافت خدا خوانده اند.

یکی از تفاوتهای عمده ضیافت الهی با ضیافت مردمی در این است که در ضیافتی که از جانب مردم صورت می گیرد محور؛ دعوت بسوی طعام است و بهره بردن از آنچه هست. اما در ضیافت الهی محور، تقوی و ریاضت و مبارزه نفسانی با شهوات و امیال شیطانی است که از جمله ویژگیهای ان، بودن و نخوردن و قدرت داشتن و گناه نکردن و بر خواهشای دل «نه» گفتن است که تسلط بر نفس را تقویت می کند و بدون این هم نمی توان به وارستگی از خود و رسیدن به قرب الی الله رسید.

آری رمضان، ماه قرب است ماه گریز از خویشتن خویش و التجاء به پروردگار.

در لحظات معنوی افطار ماه مبارک رمضان، صدای مرکز سمنان با ویژه برنامه "نشانی بهشت" مهمان روزداران عزیز هم استانی می باشد.

این برنامه هرروز ساعت 19:30 به مدت 90 دقیقه و به صورت زنده از شبکه استانی صدای مرکز سمنان پخش می گردد و شامل آیتمهای ذیل می باشد :

آرم

مسابقه تلفنی و پیامک

سلامت

آئین های ماه مبارک رمضان : در این بخش از برنامه که به منظور تبیین نقش خانواده در استان سمنان تهیه و تولید خواهد گردید سعی خواهد شد تا بر اساس آئین ها و رسومات برجای مانده از قدیم به نقش خانواده ها و بویژه پدر و مادر و همسایگان و ... در این ماه بپردازیم و در عین حال این آئین ها و رسومات را توضیح داده و اطلاع رسانی نمائیم . ( این بخش ویژه روستاهای استان خواهد بود) .

ویژه افطار : این بخش از برنامه بصورت باکس های تولیدی و شامل آداب قبل از افطار ، قرآن ، اذان ، مناجات ودعای فرج و می باشد .

من و خدا

گزارش

یادش به خیر...

یک نکته از هزاران

کلید دانائی

گنج سخن

میهمانی مشاغل

شاخه طوبی.

مهمان آسمانی

تاریخ تولید: 1396

تهیه کننده : احترام امیدیان

مجری :  مازیار حاجعلیان  -  اعظم کاشانی

گزارشگر:  مهران مجید پناه

صدابردار: علی زیاری - محمدحسن بانی - عبدالمحمد میرشکاری

ارتباطات: زهرا میرشکاری

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 4.0 stars out of 5.