رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

نسیم سحر

نسیم سحر


Loading the player...

ماه مبارک رمضان، ماه گسترش سفره است.آن هم چه سفره ای! رسول خداصلی الله علیه وآله وسلم فرمودند: «تاکنون این سفره را نه کسی دیده، و نه کسی شنیده و نه به قلب کسی خطور کرده است. برسر این سفره فقط یک گروه می نشینند. این گروه فقط روزه دارها هستند.سفره ای که یک ماه گسترده و همه چیز در آن فراوان است، اگر انسان نتواند از این سفره بهره ببرد، خیلی غافل و مغبون است.ماه رمضان، ماه فرصت یابی است.

ماه فرصت آشتی با خدا است؛ ماه ازدیاد تقوا و ماه تقویت اراده است. آن هایی که می گویند: به خدا قول می دهیم که دیگر گناه نکنیم، اما زیرش می زنیم؛ می توانند در این ماه عزیز اراده خود را تقویت کنند. شما که روز ماه رمضان از همسر حلالت اجتناب می کنی، پس می توانی از زن حرام در غیر ماه رمضان هم اجتناب کنی. تو که اراده ات، اراده است به خصوص هنگام غروب که چشمت سیاهی می رود، نزدیک آب نمی روی! پس می توانی دنبال مواد مخدر نروی، می توانی دنبال لقمه حرام نروی، می توانی دنبال شراب نروی. حدیث از پیامبرصلی الله علیه وآله وسلم است که می فرماید: هرگاه «صائم»و روزه دار در جواب کسی که به او فحاشی می کند، بگوید: «إنّی صَائِمٌ، سَلامٌ عَلیک» ببخشید من جوابت را نمی دهم، فرمود: این در واقع حجابی از نور است که به شکل مانع و سدّی از رحمت خدا می آید و او را از آتش باز می دارد. می گوید: او خودش را کنترل کرد. ماه رمضان فرصت تقویت اراده، فرصت حسن خلق و حسن برخورد است.ماه فرصت نظم و برنامه ریزی است؛ به موقع بیدار شویم، به موقع بخوریم و به موقع بیاشامیم.

ویژه برنامه " نسیم سحر "  تولید سیمای استانی مرکز سمنان، در لحظات ربانی و ملکوتی سحرهای ماه مبارک رمضان، همراه  و مهمان بینندگان عزیز هم استانی می باشد.

این برنامه شامل آیتمهای مجری ، کارشناس ، زمزمه سحر ، پخش دعای سحر و اذان و مناجات  می باشد.

برنامه سحر در ماه مبارک رمضان هر شب در  ساعت 3:15 با مداد از شبکه استانی سیمای مرکز سمنان  بصورت زنده پخش می گردد.

سال تولید: 1396

تهیه کننده : محمد رضا ولی نژاد

کارگردان ویدئو : سید کاظم سرور

تصویر بردار: رضا ظهوری - علی ترحمی - وحید نظری

صدابردار : مهدی جرجانی

تدوین : وحید نظری

منشی صحنه : فاطمه رفیعی

دستیار تهیه : علی نورانیان

مجری : حجت الله یحیایی