جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

محدوده خاص

محدوده خاص


Loading the player...

روند تغییر و تحولات رو به رشد جهان امروز ، با توجه به پیشرفت و توسعه سریع علوم و فنون و تنوع بسیار زیاد مشاغل و تخصصی شدن حرفه ها ، جوامع کنونی را با چالش هایی روبه رو ساخته است. مشکلات انتخاب شغل ، از قبیل : احساس نیاز به انتخاب شغل مناسب ، عدم آگاهی به چگونگی انتخاب شغل موفق ، نگرانی از موقعیّت مادی و جایگاه شغلی در آینده، ناتوانی در تشخیص شغل متناسب با استعدادها و توانایی های واقعی ، نگرانی درحدود این که آیا وقت و هزینه صرف شده برای تحصیل و آموزش در یک رشته خاص ، بازده کافی خواهد داشت یا نه نیز بر این چالش ها افزوده است.

با توجه به جوان بودن هرم جمعیتی کشور و نیازی که جوانان در تصمیم گیری و انتخاب شغل مناسب با ویژگی های شخصیتی و تخصصی خود دارند ، این مبحث (انتخاب شغل) از بهترین موضوعات مربوط به جوانان در جامعه کنونی ایران به شمار می آید.

محدوده خاص برنامه ای است که به بحث اشتغال جوانان و بخصوص کار و فعالیت جوانان در مشاغل سخت می پردازد و این مشاغل را به جوانان عزیز هم استانی معرفی می کند.

این برنامه که به معرفی مشاغل سخت و جوانانی که در این شغل ها به فعالیت مشغولند می پردازد، پنجشنبه ها از ساعت 22:05 از سیمای استانی مرکز سمنان پخش می گردد.

سال تولید: 1395

تهیه کننده: عمار خطی

کارگردان: سیدکاظم سرور - عمار خطی

تصویربردار: سیدکاظم سرور

صدابردار: مهدی آهنگری - مهدی جرجانی

تدوین: فتح الله علیزاده

نویسنده: ساناز ترابی

دستیار تهیه: فاطمه رفیعی

آهنگساز و خواننده: صابر جعفری