جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

قرارگاه ایمان

قرارگاه ایمان


Loading the player...

بهترین دلیل بر اهمیت نماز جمعه قبل از هر چیز آیات سوره جمعه است که به همه‌ مسلمانان و اهل ایمان دستور می‌دهد به محض شنیدن اذان جمعه به سوی آن بشتابند و هرگونه کسب وکار وبرنامه مزاحم را ترک گویند تا آنجا که اگر در سالی که مردم گرفتار کمبود مواد غذایی هستند کاروانی بیابد و نیازهای آنها را با خود داشته باشد به سراغ آن نروند و برنامه‌ نماز جمعه را ادامه دهند.

در احادیث اسلامی نیز تأکیدهای فراوانی در این زمینه وارد شده است از جمله: در خطبه ای که موافق و مخالف ان را از پیامبر گرامی اسلام ـ صلّی الله علیه و آله ـ نقل کرده اند آمده:

انّ الله تعالی فرض علیکم الجمعه فمن ترکها فی حیاتی او بعد موتی استخفافاً بها او جحوداً لها فلا جمع الله شمله، و لا بارک له فی امره، الاّ و لا صلوه له، الا و لا زکوه له، الا و لا حجّ له، الا و لا صوم له، الا و لا برّله حتی یتوب.

برنامه ای است از نماز جمعه استان که هر هفته بیننده این برنامه سیاسی عبادی از شبکه استانی هستیم. این برنامه در روزهای یکشنبه ساعت 14:15 از شبکه استانی سیمای مرکز سمنان پخش می گردد و  نگاهی گذرا به خطبه های نماز جمعه هفته در شهرستانهای مختلف استان دارد.

 

 

سال تولید: 1396

تهيه كننده : محمدعلی یوسفیان

دستیار تهیه : علی نورانیان

تصوير بردار :  مهدی قدبیگی

صدا بردار : مهرداد بلبل نیا

تدوين : مهدي قدبيگي