جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

فجر 39

فجر 39


Loading the player...

تهیه کننده: محمدرضا ملکی

کارگردان: سیدکاظم سرور

تصویربردار: وحید نظری - احمد خوشکام - سیدمحمد سیادتپور

صدابردار: سیدرضا حسینی نیا - مهدی آهنگری

نورپرداز: وحید نظری

منشی صحنه: فاطمه رفیعی

مجری: محمود یحیایی

تدوین: وحید نظری

دهه فجر انقلاب اسلامی ،‌ سرآغاز طلوع اسلام،‌ خاستگاه ارزشهاي اسلامي، مقطع رهايي ملت ايران و بخشي از تاريخ ماست كه گذشته را از آينده جدا ساخته است. در دهه فجر اسلام تولدي دوباره يافت و اين دهه در تاريخ ايران نقطه اي تعيين كننده و بي مانند بشمارميرود.

تا قبل از انقلاب اسلامي،‌ در ايران نظام اسلامي وجودنداشت و رابطه پادشاهان با مردم رابطه ي «غالب و مغلوب» و« سلطان و رعيت » بود وپادشاهان احساس مي‌كردند كه فاتحيني هستند كه بر مردم غلبه يافته اند و حضرت امام رضوان الله تعالي عليه اين سلسله معيوب را قطع كردند و نقطه ي عطفي در تاريخ ايران بوجودآوردند و شمشير اسلام مردم را عليه دشمنان اسلام،‌ مردم و استعمارگران به كار گرفتند.

 دهه فجر انقلاب از رشحات اسلام است و آئينه اي است كه خورشيد اسلام در او درخشيد و اين دهه فجر بايد با عظمت هرچه تمامتر برگزارشود. اين مراسم را با هيجانهاي عاطفي صحيح بايد با طراوت و تازه كرد. در مذهب ما،‌ احساسات،‌ گريه و شادي، حب و بغض و عشق و نفرت جايگاه والايي دارد. از اين رو جشنهاي دهه فجر مي بايستي همچون مراسم و اعياد مذهبي گرامي داشته شود و مردمي باشد. بايد كليه مساجد فعال شوند و مردم با حضور در مساجد خاطره ي فراموش نشدني حضرت امام و پيروزي انقلاب اسلامي را جشن بگيرند.

برنامه " فجر 39 "  در شبهای دهه مبارک فجر به صورت زنده از ساعت 20:30 و به مدت 40 دقیقه از شبکه استانی سیمای مرکز سمنان پخش می گردد. در این برنامه به وقایع دوران انقلاب و دستاوردهای انقلاب اسلامی در استان سمنان و ... پرداخته می شود و با حضور میهمانان ، وقایع و خاطرات انقلاب مرور می گردد.

 

سال تولید: بهمن 1395