رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

عیدانه

عیدانه


Loading the player...

در روزهای آخر سال، زمستان مثل آدم برفیِ­ توی باغچه کم­کم آب می­شود وچون آفتاب طلوع می­کند، آسمان آبی چشم را نوازش می­دهد وبوی بهار به مشام می­رسد.بهار در راه است، از قله ­ها و جنگل­های پر­برف می­گذرد، می­آید وبه همه هدیه می­دهد.بهار را حس می­کنم، بازگشت پرستوها، آوازپرندگان وترّنم باران را!

آغازفروردین، شروع دوباره­ ی رویش طبیعت و زندگی مجدد آفرینش است. علاوه برگیاهان، درختان و زمین، تداعی­گر رویش وبازنگری دوباره­ی حیات انسانهاست. بیدار شدن طبیعت و مظاهر آن، فرصتی است مغتنم، برای آدمی جهت تفکر وتأمل در حالات، رفتار و زندگی روزمره­ی خود بسوی تقرب الهی .

برگ درختان سبز درنظر هوشیار     هر ورقش دفتری است معرفت کردگار

ویژه برنامه عیدانه در ایام تعطیلات نوروز 95 هرشب از ساعت 9 شب و به مدت یک ساعت بطور زنده از سیمای استانی مرکز سمنان پخش می گردد.

آیتم ها :

  1. مجری
  2. مهمان
  3. مسابقه پیامکی
  4. گشت و گذار
  5. از نگاه شما:
  6. سرود و نماهنگ
  7. موضوع سال
  8. خداقوت
  9. آرم، تیتراژ و وله

 

مسابقه پیامکی : درهربرنامه یک سوال بصورت پیامکی متناسب با موضوع برنامه طرح و از بینندگان تقاضا می­شود جواب سوال را پیامک کنند. این آیتم به جهت ایجاد ارتباط دوسویه بین مخاطب و رسانه طراحی شده وبه قید قرعه جوایزی به برندگان اهدا می­گردد.

گشت و گذار: درهر برنامه یکی ازاماکن تاریخی، گردشگری، طبیعی وفرهنگی استان با موسیقی وتصویر نمایش داده می­شود.

از نگاه شما: دراین بخش گزارشگر برنامه به میان مردم رفته و راجع به موضوع برنامه نظرات آنها را جویا می شود.

موضوع سال : با عنایت به نامگذاری هر سال توسط مقام معظم رهبری، درراستای فرمایش معظم له، درهر برنامه در ارتباط با آن موضوع با یکی از افراد مرتبط ارتباط تلفنی برقرار نموده وبه  آن پرداخته خواهد شد.

خدا قوت: دراین بخش به سراغ افراد مختلف، که در حرف ومشاغل گوناگون درایام تعطیلات به دنبال کسب روزی حلال بوده و احساس رضایت و قناعت می­کنند، رفته؛ و با آنان درمورد کار وزندگی وتجربیات آنها گفتگو می شود.

موضوعات برنامه

آغازسال و حال احسن(باتوجه به دعای سال تحویل)، خانواده و کنار هم بودن، صله­ رحم، همسایه وحقوق او و ....

سال تولید: 1395

تهیه کتتده و کارگردان : محسن زندخانه

مجری : مازیار حاجعلیان

تصویر بردار : پوریا حیدری ، وحید نظری

صدابردار : مهدی آهنگری

تدوین : مهدی قدبیگی