رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

« بازگشت

شیر و ارزش غذایی آن

شناسه : 292988145
Loading the player...

شیر و ارزش غذایی آن

Milk and its nutritional value

شیر با ارزش ترین ماده غذایی است و تقریبا تمامی مواد لازم برای رشد و ادامه زندگی انسان را داراست . شیر تنها ماده غذایی است ، که می تواند به طور متعادل بیشتر نیازهای غذایی انسان را تأمین کند و به عنوان یکی از مهمترین منابع پروﺗﺌین های حیوانی محسوب می شود و حاوی انواعی از ویتامین های با ارزش و انواعی از مواد معدنی است،که مهمترین آنها کلسیم می باشد، درحضور لاکتوز ، جذب کلسیم به میزان قابل ملاحظه ای بهبود می یابد. در حال حاضر در کشورهایی که شیر و فراورده های آن به مقدار زیاد مصرف می شوند قسمت اعظم کلسیم از این طریق تأمین می گردد

اهمیت مصرف فراورده های شیری زمانی نمایان تر می شود، که بدانیم در ایران کلسیم پس از آهن دومین ماده ای است ، که کمبود آن در رژیم غذایی افراد مشاهده شده است.از دیگر خصوصیات شیر قابلیت هضم بالای چربی آن است ویکی دیگر از ویژگیهای منحصر به فرد شیر حضور قند لاكتوز در آن است ، که شيرينى آن 30 بار از قند و نيشكر كمتر است وچاق كننده نيست و مصرف آن براى بيماران مبتلا به ديابت نیز مضر نمى باشد. به علاوه در حضور لاکتوز جذب کلسیم به میزان قابل ملاحظه ای افزایش می یابد. کلسیم نقش اساسی در شکل ‌گیری و استحکام استخوان ها و سلامت دندان ها دارد و فسفر که برای بسیاری از واکنش‌های شیمیایی بدن و فعال کردن آنزیم‌ها لازم است و در رشد و ترمیم بافتی دخالت دارد در میان املاح موجود در شیر حضور داشته، و به غیر از آن، سدیم و پتاسیم که در تنظیم اسیدی و بازی بودن سلول‌ های بدن نقش ایفا می کنند، با خوردن شیر دریافت می ‌شوند. تحقیقات زیادی وجود دارد مبنی بر این که مصرف شیر و لبنیات، خطر بیماری‌ های قلبی ‌عروقی را کاهش می ‌دهد و مردانی که بیشتر از دیگران شیر مصرف می‌ کنند، کمتر دچار حملات قلبی می ‌شوند. همچنین مصرف شیر کم‌ چرب به دلیل سرشار بودن از کلسیم میزان کلسترول بد را در خون کاهش داده و میزان کلسترول خوب را بالا می برد،شیر برای داشتن ناخن‌ها، دندان‌ها و موهایی سالم ‌تر لازم است. این نوشیدنی چون کلسیم فراوان دارد، مصرفش به همراه ویتامین D باعث استحکام استخوان‌ها و دندان ها و تقویت رشد موها و پیشگیری از ریزش آن ها می ‌شود. وجود کلسیم به همراه ویتامین و A ،ویتامین های گروه B و پتاسیم مانع از نرم و نازک شدن موها می ‌شود و به درخشان شدن آن ها کمک فراوان می‌ کند.

بطور خلاصه مصرف 2 لیوان شیر دارای خواص درمانی ذیل می باشد :

1- جلوگیری از پوکی استخوان

2- کاهش خطر بیماری های قلبی و عروقی

3- افزایش هوش در کودکان

4- کاهش خطر بروز دیابت نوع 2 در بزرگسالان

5- کاهش ابتلا به سرطان روده

6- کاهش فشار خون بالا

7- جلوگیری از خرابی دندان ها و عفونت  لثه

8- جلوگیری از پوسته پوسته و خشک شدن پوست اطراف دهان، گوش و بینی

9- جلوگیری از بی اشتهایی ، بی حوصلگی ، خستگی جسمی و روحی

10- کاهش کلسترول بد و افزایش کلسترول خوب

11- تقویت بدن در برابر بیماری های عفونی

12-تقویت رشد موها و جلوگیری از ریزش آن

 

Milk is the most valuable nutrients and almost all the necessary ingredients for growth and survival of humans.calcium is, in the presence of lactose, calcium absorption is significantly improved.
to the presence of lactose in the milk, which is sweet 30 times less cane sugar and not fat and use it for patients with diabetes who also are not harmful.