جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

شب چراغ

شب چراغ


تهیه کننده: علیجان دائیان

کارگردان: سیدکاظم سرور

تصویربردار: رضا ظهوری

صدابردار: اسماعیل اسدی

منشی صحنه: فاطمه رفیعی – بانو احسانی

مجری: سمیه مطیعی

تدوین: مهدی قدبیگی

انسان ها از نظر نژاد ، ظاهر ، پوشش ، طرز تفکر و ... با یکدیگر متفاوتند . درک تفاوت های انسان ها و سازگاری با آنها از جمله شایستگی هایی است که برای انسان قرن بیست و یکم ضروری تلقی می شود .

در کلاس آشنایی با فرهنگ ها، کودکان و مربی در هر جلسه به صورت خیالی به یک کشور ، شهر و یا روستا سفر می کنند و با آداب و رسوم، موسیقی، پوشش گیاهی، نژاد، خوراکی ها، زبان، بازی ها و ... آنجا آشنا می شوند.  کودکان با انجام فعالیت های طراحی شده، به صورت غیر مستقیم در می یابند که انسان ها با یکدیگر متفاوتند و سبک های مختلفی برای زندگی کردن دارند. درک این مساله در این سنین ، باعث می شود کودکانمان در آینده بهتر بتوانند با تنوع افکار و آرا مواجه شده و در همه حال به دیگران و ارزش های آنها احترام بگذارند.

استان‌ سمنان‌ از لحاظ‌ آداب‌ و رسوم‌ و كنش‌هاي‌ فرهنگي‌ مردم‌، كانون‌ گوناگوني ‌هاست‌. انجام‌ مراسم‌ مربوط‌ به‌ اعياد ملي‌ و مذهبي‌، ازدواج‌ وهمسر گزيني‌، سوگ‌ها و عزاهاي‌ خصوصي‌ و مذهبي‌ و ساير كنش‌هاي‌ فرهنگي‌ مردم‌ عليرغم‌ تفاوت‌هاي ‌محسوسي‌ كه‌ با ساير نقاط‌ با هم‌ دارند، بسيار ديدني‌ و جالب‌ توجه‌ است‌.

برنامه زنده " شب چراغ " که پنجشنبه ها و جمعه ها از شبکه استانی سیمای مرکز سمنان پخش می گردد، با حضور میهمانان مختلف از سراسر استان به معرفی آداب و رسوم مناطق مختلف استان پهناور سمنان می پردازد.

در این برنامه هنرمندان، افراد موفق در رشته های مختلف، مردم مناطق و روستاهای استان به برنامه دعوت شده و با آنان گفتگو می شود.

سال تولید: 1395