حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۲ مهر ۱۳۹۷

سروش هدایت

تهیه کننده : عبدالمحمد میرشکاری

نویسنده : حسن رجبی

گوینده : حسن رجبی

قرآن، زير بناي فكري مستحكم و جاويدان ما مسلمانان در زمينه‌هاي اعتقادي، عبادي، اخلاقي و فرهنگي مي‌باشد. خداوند متعال آن را براي هدايت و سعادت بشري ارزاني داشته و به وسيلة فرستاده‌اي امين و آموزگاري وحي آشنا در اختيار انسان قرار داده است. تدبر و پژوهش‌ در آن براي همگان سفارش شده است.
در لابلاي پيام‌هاي خود قرآن، دغدغه‌ها، نگراني‌ها و هشدارهايي از بي‌توجهي به این کتاب بزرگ به چشم می‌خورد كه از زبان پروردگار عالم در آن انعكاس یافته است. بي‌توجهي يا كم‌توجهي به قرآن و يا نگاه حاشيه‌اي به آن، در زبان قرآن، به «مهجوريت قرآن» معروف است.

از هزاره گذشته، هر چند حوزه‌هاي علمية شيعه، تلاش‌ گسترده‌اي براي تدوين فقه و اصول فقه مصروف داشته‌اند و با توليد هزاران كتاب و رساله و حاشيه‌نويسي ـ چاپي و خطي كه نوعاً هم تكراري مي‌نمايند ـ بيش از پيش بر غناي اين علم افزوده‌اند، اما در تفسير و تدبر در قرآن، تنها به آيات الاحكام‌، آن مقدار كه مورد نياز حوزة فقهي بوده، توجه گرديده و در بقية آيات، به غربت كتب تفسير و حلقه‌هاي كوچك تفسيري بسنده شده است.

برنامه سروش هدایت، کارشناسی و تفسیر قرآن می باشد.

تفسیر آیات کلام وحی، قرآن مجید، توسط کارشناسان مذهبی، در برنامه ای با عنوان " سروش هدایت" که در روزهای زوج  از ساعت 6:05  از شبکه استانی صدای مرکز سمنان پخش می گردد و شنوندگان عزیز هم استانی را بیشتر با کلام خدا آشنا می کند و رهنمودهای لازم برای زندگی بهتر با توجه به آیات الهی بیان می شود.

 

.

سال تولید: 1395
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.