حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۲۹ اسفند ۱۳۹۷

ساعت به وقت نوجوونی

Loading the player...

نوجوانی دوره ای از زندگی حدفاصل میان کودکی و بزرگسالی است. حدود و طول مدت نوجوانی مشخص نیست و در افراد و جوامع گوناگون با هم متفاوت است. شروع دوره نوجوانی را چون با بلوغ جنسی همراه است با قاطعیت بیشتری می توان تعیین کرد. چون سن پیدایش بلوغ جنسی در افراد مختلف با هم فرق دارد. به علاوه حد متوسط به طول انجامیدن نوجوانی نیز به عوامل فرهنگی و محیط بستگی دارد. دوره نوجوانی با توجه به تفاوت های فردی و تأثیر عوامل محیطی و فرهنگی از حدود 11 تا 20 سالگی طول می کشد.

در این دوره نوجوان بین خواسته های متضاد قرار دارد.

نوجوانی دوره انتقال از وابستگی کودکی به استقلال و مسئولیت پذیری جوانی و بزرگسالی است. در این دوره نوجوان با دو مسئله اساسی روبروست:

1-بازنگری و بازسازی ارتباط با والدین و بزرگسالان و جامعه.

2-بازشناسی و بازسازی خود به عنوان یک فرد مستقل.

رفتار نوجوانان گاهی کودکانه و گاهی همانند بزرگسالان است و در طول این دوره معمولاً تعارض بین این دو نقش در نوجوان مشاهده می شود. "استانلی هال" پدر روانشناسی نوجوانی این دوره را دوره توفان و تنش می نامد و نوجوانی را تولدی تازه می نامد. او می گوید که نوجوانی دوره انتقالی مهمی است و نوجوان شور و هیجان فراوانی احساس می کند

برنامه ساعت به وقت نوجوونی که به بیان مسایل نوجوانان و گفتگو با آنان می پردازد، یکشنبه ها از شبکه استانی سیمای مرکز سمنان تقدیم بینندگان محترم این شبکه می گردد..

آیتم های این برنامه عبارتند از: دالان حکمت، با من حرف بزن، یار مهربان،  پیامهای وبلاگی، چی بخوریم، پرواز خیال، تفکر ابتکار عمل و ... می باشد.

.

سال تولید: 1394

تهیه کننده: حسین سنگسری

کارگردان: حسین سنگسری

تصویربردار: پوریا حیدری

صدابردار: سیدرضا حسینی نیا

مجریان: مهدی ابراهیم خانی، مهدیس ترابی