رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

زخم زیتون

زخم زیتون


Loading the player...
زخم زیتون

روز قدس را امام خمینی رحمه الله بر تارک تاریخ به یادگار گذاشت تا مردمان مسلمان جهان از ستمی که بیدادگران بر ملت مظلوم فلسطین روا می کنند، غافل نمانند. این فریاد بیدار باش امام عاشقان، شلاقی بود بر ذهن های خفته ملت اسلام، تا از خواب عمیق غفلت بیدار شوند و در برابر ستمگران تاریخ، با قامتی برافراشته قیام کنند. اکنون که سال ها از سخنان پیامبرگونه آن بزرگ مرد الهی گذشته است، می بینیم که روز قدس، شهرتی جهانی یافته و مرزها را در نور دیده و در اعماق دل و جان ملت های آزاداندیش جهان، و به ویژه کشورهای اسلامی، نفوذ کرده است.

ماه رمضان سال 1358 خورشیدی بود که خورشید درخشان آسمان انقلاب ایران، حضرت امام خمینی رحمه الله ، در پیامی سرنوشت ساز، آخرین جمعه ماه رمضان هر سال را به عنوان روز قدس تعیین کردند و آن را روز حیات اسلام نامیدند. از آن پس، همه ساله در آخرین جمعه ماه رمضان، شاهد راه پیمایی گسترده مردمی هستیم که با شعارهای کوبنده «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر امریکا»، «امریکا عدوّالله» و «اسرائیل عدوّالله»، خواستار رهایی بیت المقدس از چنگال نظام صهیونیستی می شوند و با حضور پرشور خویش، حمایت خود را از مردم فلسطین و مبارزات آنان تا آزادی قدس شریف اعلام می کنند. شرکت زنان و مردان روزه دار در این راه پیمایی عظیم، حمایت از انقلاب انتفاضه و تجدید بیعت با فرمان تاریخی امام خمینی رحمه الله است.

مراسم راهپیمایی روز قدس  امسال نیز در استان سمنان با شکوه فراوان و با حضور روزه داران مومن استان برگزار گردید و این مراسم از شبکه استانی صدای مرکز سمنان به صورت زنده با عنوان برنامه " زخم زیتون "  به نمایش گذاشته شد .

مجری - کارشناس - موسیق و نماهنگ - گزارشهای مردمی - پخش مستقیم راهپیمایی از نقاط مختلف استان از آیتمهای این برنامه بود .

تاریخ تولید: 1396

تهیه کننده : فاطمه سلطانعلیان

گویندگان : رویا گلکارزاده - علیرضا امینیان

گزارشگر : حجت الله یحیایی

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.