حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۷

ریحانه

Loading the player...

اسلام زن را انسانی کامل و دارای همه حقوق و مسوولیت های بشری می داند که می تواند با حفظ و پرورش گوهر وجود خود به بالاترین موقعیت های معنوی پرواز کند .زن در این جایگاه کوثر، یعنی سرچشمه همه خوبی ها و برکات دنیا و آخرت است و پیامبر خدا هم بر دست او بوسه می زند. برای همین است که زن گوهری است که باید قدر دانسته شود و به ابزاری برای هوسرانی و خدمتکاری برای مردان تبدیل نشود. حجاب برای این است.

شخصیت والا و عزت نفس زنانه است که نمی گذارد کسی بی پرده با او روبرو شود؛ حتی اگر چشم ظاهرش نابینا باشد.روزی شخص نابینایی اجازه ورود خواست. فاطمه علیهاسلام برخواست و چادر به سر کرد. رسول خدا فرمود: «چرا از او رو گرفتی؟، او که تو را نمی‌بیند؟!» فاطمه عرض کرد:« او مرا نمی‌بیند، اما من که او را می بینم. و او ،اگر چه مرا نمی‌بیند ولی بوی مرا که حس می‌کند.» رسول خدا که از این همه حکمت و فرزانگی به وجدآمده بود، فرمود: «شهادت می دهم که تو پاره تن منی».

پوشیده ماندن از نامحرمان دستور صریح قرآن است. قرآن کریم خطاب به پیامبر می ‏فرماید: «به بانوان با ایمان بگو چشم‏های خود را فرو پوشند و عورت‏های خود را از نگاه دیگران پوشیده نگاه دارند و زینت‏های خود را؛ جز آن مقداری که ظاهر است، آشکار نسازند و روسری‏های خود را بر سینه افکنند و زینت‏های خود را آشکار نسازند؛ ...»

ویژه برنامه "ریحانه" به مناسبت هفته عفاف و حجاب، به صورت زنده از شبکه استانی سیمای مرکز سمنان پخش می گردد.

این برنامه شامل آیتم های: گفتکو با بانوان نمونه عفاف و حجاب، معرفی کتاب با موضوع عفاف و حجاب و ... می باشد.

سال تولید: 1395

تهیه کننده: حسین سنگسری

کارگردان: سیدکاظم سرور

تصویربردارن: مجید بشارتی - سیدمحمد سیادتپور - احمد خوشکام

صدابردار: عبدا.. کمالی

منشی صحنه: آزاده وحیدی فر

مجری: ام البنین احسانی