اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | سه‌شنبه، ۳۱ مرداد ۱۳۹۶

ریحانه

شناسه : 265021506
Loading the player...

اسلام زن را انسانی کامل و دارای همه حقوق و مسوولیت های بشری می داند که می تواند با حفظ و پرورش گوهر وجود خود به بالاترین موقعیت های معنوی پرواز کند .زن در این جایگاه کوثر، یعنی سرچشمه همه خوبی ها و برکات دنیا و آخرت است و پیامبر خدا هم بر دست او بوسه می زند. برای همین است که زن گوهری است که باید قدر دانسته شود و به ابزاری برای هوسرانی و خدمتکاری برای مردان تبدیل نشود. حجاب برای این است.

شخصیت والا و عزت نفس زنانه است که نمی گذارد کسی بی پرده با او روبرو شود؛ حتی اگر چشم ظاهرش نابینا باشد.روزی شخص نابینایی اجازه ورود خواست. فاطمه علیهاسلام برخواست و چادر به سر کرد. رسول خدا فرمود: «چرا از او رو گرفتی؟، او که تو را نمی‌بیند؟!» فاطمه عرض کرد:« او مرا نمی‌بیند، اما من که او را می بینم. و او ،اگر چه مرا نمی‌بیند ولی بوی مرا که حس می‌کند.» رسول خدا که از این همه حکمت و فرزانگی به وجدآمده بود، فرمود: «شهادت می دهم که تو پاره تن منی».

پوشیده ماندن از نامحرمان دستور صریح قرآن است. قرآن کریم خطاب به پیامبر می ‏فرماید: «به بانوان با ایمان بگو چشم‏های خود را فرو پوشند و عورت‏های خود را از نگاه دیگران پوشیده نگاه دارند و زینت‏های خود را؛ جز آن مقداری که ظاهر است، آشکار نسازند و روسری‏های خود را بر سینه افکنند و زینت‏های خود را آشکار نسازند؛ ...»

ویژه برنامه "ریحانه" به مناسبت هفته عفاف و حجاب، به صورت زنده از شبکه استانی سیمای مرکز سمنان پخش می گردد.

این برنامه شامل آیتم های: گفتکو با بانوان نمونه عفاف و حجاب، معرفی کتاب با موضوع عفاف و حجاب و ... می باشد.

سال تولید: 1395

تهیه کننده: حسین سنگسری

کارگردان: سیدکاظم سرور

تصویربردارن: مجید بشارتی - سیدمحمد سیادتپور - احمد خوشکام

صدابردار: عبدا.. کمالی

منشی صحنه: آزاده وحیدی فر

مجری: ام البنین احسانی

 جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
با سلام و تشکر از برنامه خوبتان لطفا اگر ممکن است... محمد ۱۳۹۵/۰۴/۲۵ ۱۵:۵۲
سلام میدانید دامغان رکود خرابی دیجیتال را درکشور... رضا ۱۳۹۵/۰۶/۴ ۱۵:۳۴
با سلام خدمت شما عزیزان و تشکر از بابت زحماتتان... محمد ۱۳۹۵/۰۶/۲۲ ۱۰:۳۷

محمد
با سلام خدمت شما عزیزان و تشکر از بابت زحماتتان
لطفا صوت دعای عرفه رو که دیروز از رادیو پخش شد برای دانلود قرار دهید
پست شده در ۱۳۹۵/۰۶/۲۲ ۱۰:۳۷
رضا
سلام میدانید دامغان رکود خرابی دیجیتال را درکشور دارد اخه. تاکی دامغان ازامکانات دیجیتال سمنان استفاده کند. جدیدا زیرنویسمیشه مراکز استان وتهران میتواند شبکه 3وتماشارا جستجو نمایند ودردامغان درچندساعتی که دیجیتال خوب است این شبکه ها میگیرد اقایان بفکر جوانان باشید
پست شده در ۱۳۹۵/۰۶/۴ ۱۵:۳۴
محمد
با سلام و تشکر از برنامه خوبتان لطفا اگر ممکن است قسمت مصاحبه خانم آتسوکو هوشینو را برای دانلود در سایت قرار دهید چون می خواهم این قسمت را دانلوم کنم.
سپاس
پست شده در ۱۳۹۵/۰۴/۲۵ ۱۵:۵۲