حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۷

راه اندازی رسمی بیست و یکمین صفحه استانی خبرگزاری صداوسیما در سمنان - نمایش محتوای خبر

 

 

راه اندازی رسمی بیست و یکمین صفحه استانی خبرگزاری صداوسیما در سمنان

شناسه : 341384487

راه اندازی رسمی بیست و یکمین صفحه استانی خبرگزاری صداوسیما در سمنان

بیست و یکمین صفحه استانی خبرگزاری صداوسیما در آستانه دهه فجر انقلاب اسلامی در صدا و سیمای مرکز سمنان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز سمنان در این آیین که با حضور آیت الله شاهچراغی نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان، دکتر خباز استاندار سمنان، سید مهدی رئیس خبرگزاری صداوسیما، منتظر حجت مدیر کل صدا و سیمای مرکز سمنان و جمعی از مدیران و معاونان این  مرکز برگزار شد آیت الله شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان با ابراز خرسندی از اقدامات صداوسیما مرکز سمنان گفت: دو اصل صداقت و امانت داری باید در اطلاع رسانی و تولید و انتشار اخبار مدنظر قرار گیرد.
وی همچنین گفتار مردم و مسئولان را امانت ویژه ای در دست رسانه دانست و تصریح کرد: صداوسیمای استان از فرصت مغتنم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برای معرفی بیشتر فجر آفرینان، مردم و به ویژه نقش ماندگار امام خمینی (ره) بهره گیرد.
نماینده ولی فقیه در استان همچنین با ابراز تاسف از وقوع حادثه ساختمان پلاسکوی  تهران، برای خانواده های داغدار شهیدان این حادثه طلب صبر و برای مصدومان آرزوی بهبودی کرد.
استاندار سمنان نیز در این آیین صحت، دقت و صداقت را شعار مهمی برای خبرگزاری صداوسیما عنوان کرد و گفت: اطلاع دقیق مردم از اقدامات تصمیم سازان کشور از طریق رسانه، سبب استحکام و تداوم اعتماد ملت به نظام خواهد شد.
محمدرضا خباز با تشکر از اهتمام و جدیت صدا و سیمای مرکز سمنان در پخش اخبار و اطلاع رسانی ابراز امیدواری کرد: ورود به عرصه خبررسانی در فضای مجازی زمینه خدمت بیشتر به مردم در رسانه استانی را فراهم آورد.
وی تلاش مستمر دشمن برای ضربه زدن به نظام از بعد فرهنگی و اقتصادی را خاطرنشان کرد و گفت: نیاز ذاتی مردم بعنوان مخاطب باید با تولیدات فاخر، اثرگذار و مناسب تامین شود تا زمینه ای برای سوء استفاده دشمن از راه شبکه های ماهواره ای ایجاد نشود.
رئیس خبرگزاری صدا و سیما هم راه اندازی صفحات استانی را رویکردی ملی برای بهره گیری از فضای مجازی برای انعکاس سریع و موثق اخبار عنوان کرد و گفت: این خبرگزاری از مزیت نسبی تصویر برای ارائه مطالب بخوبی بهره می گیرد و به گونه ای برنامه ریزی شده است که مخاطبان برای اکثر اخبار تصاویر مربوطه را نیز مشاهده و دریافت کنند.
سید مهرداد سید مهدی سرعت را ویژگی ذاتی خبر برشمرد و گفت: خبرگزاری صداوسیما در کنار اصول اصلی انعکاس اخبار در بخش صحت و دقت، توجه ویژه ای به اصل صداقت دارد تا مخاطبان ، این خبرگزاری را به تدریج بعنوان رسانه مرجع در اطلاع رسانی انتخاب کنند.
وی راهپیمایی 22 بهمن امسال و انتخابات سال آینده را دو رویداد بزرگ کشور در ماههای آینده دانست و اظهار امیدواری کرد: خبرگزاری صداوسیما علاوه بر انعکاس دیداری و شنیداری بتواند از ظرفیت های ایجاد شده در بخش مجازی بهترین بهره را در این دو عرصه ببرد.
سید مهدی بهره گیری از کانال های خبرگزاری در استانها را نیز بعنوان قابلیت مضاعف ورود موثر رسانه ملی در عرصه اطلاع رسانی انی معرفی کرد و گفت: معرفی مفاخر علمی، دینی و شهدای استانها در کنار اطلاع رسانی اخبار در دستور کار این ظرفیت های جدید است.
محمد منتظر حجت مدیر کل صداوسیمای مرکز سمنان نیز اصول دین، اخلاق،امید و آگاهی را چون گذشته سرلوحه برنامه ریزی های فضاهای جدید اطلاع رسانی اخبار در استان معرفی کرد و گفت: ظرفیت ویژه صفحه استانی خبرگزاری صداوسیما برای تاثیرگذاری راهبردی و هدایت گرانه اخبار استان یک امکان ویژه است.
وی با قدردانی از همکاران مرکز در معاونت های مختلف گفت: بارگذاری یک ماهه صفحه استانی بصورت آزمایشی با موفقیت کامل پشت سر گذاشته شد و از امروز بطور رسمی این صفحه در اختیار مخاطبان است.
مدیر کل صدا و سیمای مرکز سمنان از برنامه ریزی منسجم برای اطلاع رسانی مورد وثوق، مطمئن و 24 ساعته اخبار در صفحه استانی خبرداد و گفت: کانال خبرگزاری نیز همزمان با این صفحه با هدف بازنشر اخبار در شبکه های پیام رسان تلفن همراه فعالیت مطلوبی را آغاز کرده است.

مخاطبان هم استانی از هم اکنون میتوانند با مراجعه به کانال خبرگزاری صدا و سیمای مرکز سمنان به نشانی : http://telegram.me/news_semnanirib جدید ترین اخبار و رویدادهای استان را دریافت نمایند.