رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

« بازگشت

دکتر علی اصغر عالمی

شناسه : 112716902

در شهرستان دامغان خاندان بسیار بزرگ و ریشه داری با نام خانوادگی عالمی وجود دارد ، افراد این خاندان همواره انسانهای بزرگ و دانشمندی بوده و هستند و در هر زمینه ای که وارد شده اند به بالاترین حد آن دست یافته اند .

دکتر علی اصغر عالمی یکی از افراد همین خاندان بزرگ است .

دکتر علی اصغر عالمی فرزند مدیر عالمی  متولد دامغان است و اجداد او اهل روستای حجاجی دامغان بوده اند و ایشان سالهاست که ساکن امریکا بوده والبته سالی 3 – 4 بار برای دید و بازدید به وطن و شهرستان خویش ( دامغان ) مراجعت می نمایند .

مدرک تحصیلی : دکترای تخصصی (PHD) در رشته ی آگرونامی ( شاخه ای از مهندسی کشاورزی و باکتری شناسی) از دانشگاه بالتیمور مریلند امریکا . ایشان در گذشته در ایران مسئولیت های بزرگ کشوری را بر عهده داشته اند که از جمله آن می توان به معاون مدیر کل شیلات ایران اشاره نمود و همچنین در کشور امریکا و در شهر بالتیمور نیز همواره از افراد مسئول و تاثیر گذار و صاحب منصب بوده و هستند .

البته خاندان عالمی در کنار کسب علم و دانش و معرفت هرگز از انجام امور خیریه غافل نبوده اند و همواره در امور خیر پیش قدم بوده و جالب اینکه دکتر علی اصغر عالمی هم در ایران دستی در امور خیر دارد و هم در امریکا .دکتر علی اصغر عالمی به عنوان خیر برگزیده از سوی نهاد کتابخانه های کشور معرفی و در آذر ماه سال 1388 از ایشان توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تجلیل شد. ایشان هدف خود از پيشقدم شدن در ساخت كتابخانه را اشاعه فرهنگ كتابخواني در شهرستان دامغان عنوان كرد و افزود: ارزش ساخت كتابخانه به عنوان مركز اطلاع‌رساني و پرورش دانايي كمتر از درمانگاه، بيمارستان و مسجد نيست.

 به نقل از "ایبنا" این کتابخانه با نام مدیر عالمی واقع در منطقه باغ عالمی شهرستان دامغان در سال 1374 و با زیربنای 400 متر مربع به همت دکتر علی اصغر عالمی احداث گردیده که به این تریتب عنوان اولین کتابخانه خیر ساز استان سمنان را به خود اختصاص داده است. از دیگر امور خیریه دکتر علی اصغر عالمی می توان به پرداخت کمک هزینه جهت بورس تحصیلی برخی دانشجویان ممتاز در دانشگاه علوم پایه دامغان اشاره کرد که ایشان کمک های مالی را در این زمینه به دانشگاه علوم پایه دامغان اهدا نموده اند و همچنین در زمینه دانشگاهی در خارج از ایران ایشان هر ساله جایزه ای نقدی را به دانشجویان ممتاز خارجی (غیر امریکایی ) در دانشگاه بالتیمور مریلند اهدا می نمایند این کار تقریبا سی سال است که با همت جناب دکتر علی اصغر عالمی و خانواده اشان صورت می پذیرد . و از آنجا که دکتر علی اصغر عالمی در شهر بالتیمور و دانشگاه آن ، فردی بسیار تاثیر گذار و با نفوذ هستند همواره از این نفوذ خود جهت کمک به ایرانیان و مسلمانان بهره می برند و همواره شاهد جهد تلاش ایشان جهت اهدای امتیازاتی مذهبی و دینی به مسلمانان همانند سایر ادیان چه در دانشگاه و چه در شهر بالتیمور بوده ایم .