رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

در حریم بندگی

در حریم بندگی


تهیه کننده: محمدرضا سحرخیز

گوینده: محمدرضا جلالیان - اعظم نعناکار کاشانی

نویسنده: سعیده خلیل نژاد

گزارشگر:  محمدعلی روشن

صدابردار: عبدالمحمد میرشکاری

عبودیت تسلیم حق بودن و گردن نهادن به خواست الهى است؛ یعنى «عبد» جز رضاى حق، نخواهد و در برابر او در اطاعت کامل باشد؛ جز در برابر خدا سر خم نکند، در برابر او هیچ‏گونه خلاف و تعدى ننماید؛ مطیع خدا باشد و به اراده و خواست او عمل کند.
عبودیت، آدمى را با حقیقت خویش آشنا و همراه مى‏کند، و هر چه انسان در منازل و مراتب عبودیت حق، بالاتر رود، به حقیقت انسانى خود نزدیک‏تر مى‏شود؛ زیرا انسان، والاترین جلوه خداوند است و هر چه در عبودیت پیش رود، بیشتر این استعداد را جلوه مى‏بخشد و به مقام انسانى‏ اى که شایسته آن است نزدیک‏تر مى‏شود. آدمى با گام نهادن در مسیر عبودیت، به مقام بندگى واصل مى‏شود و در نسبت و ارتباط با دیگر آدمیان، خود را در جایگاه خدایى نمى‏بیند و هرگز گردن‏فرازى و خودکامگى نمى‏کند، بلکه خود و دیگران را بندگانِ پروردگارى مى‏بیند که جز او خدایى نیست. چنین نگرشى، زمینه‏ساز سلوک معنوى و روابط انسانى مى‏شود؛ چنان‏که على علیه السلام در ضمن خطبه‏اى فرمود:
فَإِنَّمَا أَنَا وَ أَنْتُمْ عَبیدٌ مَمْلُوکونَ لِرَبٍّ لارَبَّ غَیْرُهُ‏.
جز این نیست که من و شما بندگان و مملوکان پروردگارى هستیم که جز او پروردگارى نیست.

برنامه زنده "در حریم بندگی" در لحظات ملکوتی اذان مغرب به افق سمنان به مدت 45 دقیقه  از صدای استانی مرکز سمنان پخش می گردد.

آیتمهای این برنامه عبارتند از: بحث کارشناسی در مورد احکام شرعی، گزارش، سوالات معارفی، دعا و مناجات و ...که درهنگام اذان مغرب فضایی ملکوتی و عرفانی را برای شنوندگان محترم هم استانی ایجاد می کند.

سال تولید: 1396
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام برنامه معنوی زیبایی تولید شده است. از زحمات... علیرضا ۱۳۹۶/۰۱/۲۴ ۰۸:۵۰

علیرضا
سلام
برنامه معنوی زیبایی تولید شده است. از زحمات شما متشکریم. التماس دعا
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۰۱/۲۴ ۰۸:۵۰