رونق تولید ملی | دوشنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

خورشید رحمت

Loading the player...

پیامبر اکرم ، از بعثت تا رحلت همواره در آموزش ها و تعالیم خود و در عمل ، در جهت نفی تفرقه و اختلاف ، تحکیم پایه های وحدت ، همبستگی ، اخوت و همدلی میان مسلمین و حتی تفاهم با غیر مسلمین غیر معارض از اهل کتاب و… گام نهاده است.

سیره ی عملی پیامبر (ص) در رابطه با وحدت مسلمین از همان ابتدا و به عنوان اولین گام ، در اعلام شعار توحید متجلی گردید ، که طی آن با شکسته شدن علل و عوامل تفرقه و مرزهای کاذب ، مسلمین با وحدت در معبود و اتحاد در عقیده ، بنای یک جامعه ی اسلامی و نظام سیاسی جدید به نام" امت" را می گذاشتند ، آن هم در میان اعراب بادیه که به نفاق و دوروئی معروف بودند. اما اسلام و پیامبر آن ، قبایل عرب را تحت لوای خود گرد آورده و به دلهایشان الفت بخشیدند . تعصبهای جاهلیت را از میان بردند و کینه های ریشه گرفته در روزگاران قدیم در میان آنها محو شد . همه مطیع فرمان پیغمبر و دستور قرآن شدند ، و بدین طریق یک دولت نیرومند مرکزی و ملیتی مبتنی برهمکیشی و اسلامیت به نام "امت" در عربستان به وجود آمد.

به مناسبت هفته وحدت و میلاد پیامبر رحمت و مهربانی حضرت محمد ص)، سیمای استانی مرکز سمنان با ویژه برنامه " خورشید رحمت " همراه بینندگان عزیز هم استانی می باشد.

این برنامه در ایام وحدت از ساعت 19:10 تقدیم هم استانیهای گرامی می گردد و شامل ذآیتم های زیر می باشد:

آرم و وله، مجری، کارشناس مذهبی، ارتباط با علمای اهل سنت، شاعران، سخنان مقام معظم رهبری، سرود و موسیقی و ....

 

سال تولید: 1395

تهیه کننده: محمدرضا ولی نژاد

کارگردان: سیدکاظم سرور

کارمند تولید: مصطفی کاشی

تصویربرداران: رضا ظهوری - احمد خوشکام - علی ترحمی

صدابردار: سیدرضا حسینی نیا

دستیار فنی: ابوالفضل خدابنده لو

منشی صحنه: فاطمه رفیعی

مجری: حجت الله یحیایی