حمید منوچهری

حمید منوچهری


حمید منوچهری در سال ۱۳۲۰ در تهران متولد شد. او در سال ۱۳۳۶ در ۱۶ سالگی به تشویق دوست خود هوشنگ کاظمی با نمایش‌های رادیوئی آشنا شد و یک سال بعد برای فراگیری رازهای کار تئاتر افتخار شاگردی رفیع حالتی را پیدا کرد و در همان سال نیز از طریق هوشنگ کاظمی با حرفهٔ دوبلاژ آشنا شد. در سال ۱۳۴۲ نصرت‌الله محتشم او را به رادیو ایران برد. در سال ۱۳۵۱ کارگردانی برنامه کودک رادیو را به عهده گرفت و تا سال ۱۳۵۷ چند برنامه دیگر را نیز کارگردانی کرد. در سال ۱۳۶۰ کارگردانی صبح جمعه با رادیو را به عهده گرفت و تا سال ۱۳۶۵ به فعالیت خود ادامه داد و بعد از آن در عصر جمعه و برنامه‌های ویژه رادیو به کارگردانی و ایفای نقش پرداخت و در فیلم‌های سینمائی «مشت و تفنگ شکسته»، «شیطان صفتان»، «مأموریت»، «چهره دوم»، «سقوط»، «جغدها» و مجموعه تلویزیونی «یکی از این روزها» ، «داستان یک زندگی» و "معمای شاه" نیز حضور فعال داشته است.

سایر فعالیت‌ها

  • کارگردانی و گویندگی رادیو از ۱۳۴۲
  • بازی در تئاتر و سینما و تلویزیون
  • مجری برنامه پایان دوران گویندگی در نقش‌های مختلف سوم و چهارم در فیلم و سریال (در سریال های اخیر بیشتر مدیریت دوبلاژ)
    • نقش های شاخص: کارتون: کارآگاه گجت (کلاه) – میتی کومان (نقش های منفی)، فیلم کلاه (رنه لفر / ژیلبر وارنو) - رمز شرافت
  • مدیریت دوبلاژ: وسوسه شیطان – پسران بد ۲ (دوبله تلویزیونی) – حرفه خانوادگی – تعقیب کوبنده وحمید

در ضمن دو فرزند ایشان نیز با نام های وحید و امیر به حرفه پدر روی آورده اند که در زیر شرح مختصری از آنها را نیز بیان می کنم .

وحيد منوچهری تولد : 1351 – تهران فرزند حمید منوچهری و برادر امیر منوچهری شروع حرفه ای دوبله : 1375 استادها : حمید منوچهری – ناصر تهماسب نقش های شاخص : سریال : هشدار برای کبرا 11 (تام) – بینوایان(ماریوس) – پرستاران(بن) – افسانه عقابهای مبارز(گواجینگ) فیلم : شیوع(کوبا گودینگ جونیور) – حرفه خانوادگی (متیو برادریک) – پسران بد (ویل اسمیت)

امیر منوچهری : تولد: 1358، تهران. فرزند حمید منوچهری و برادروحید منوچهری.شروع حرفه ای دوبله : 1380. سایرفعالیتها : بازی دررادیو ، کارگردانی برنامه های رادیویی، کارگردانی برنامه گردش درورزش و هوای تازه شبکه رادیویی جوان ، بازی درسریال چهل تکه ( ارژنگ امیرفضلی) . سریال : کمیسرشهر ( روسیون) ، روزگارقدیم ( سیاح) . فیلم : روباه نه دم ( روباه ) ، انجمن شاعران مرده ( جاش چارلز) .

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.