رونق تولید ملی | جمعه، ۲۲ آذر ۱۳۹۸

« بازگشت

حسن کوثری

شناسه : 112726193
Loading the player...

حجت الاسلام والمسلمین شیخ حسن کوثری در سال 1331 در روستای ابرسج شاهرود متولد شد و پس از گذراندن دوره ابتدایی وارد حوزه علمیه مشهد شد و از محضر اساتید برجسته این حوزه کسب فیض نمود .

آن مرحوم از سال 1373 به مدت سه سال امامت جمعه در شهرستان کلات نادری و دوازده سال امامت جمعه شهرستان چناران را عهده دار بود و در این مدت موفق به انجام فعالیت هایی عمرانی و تبلیغی گردید .

بر اساس این گزارش ، علمای برجسته ای همچون آیت الله مرتضوی ، آیت الله اشرفی شاهرودی و آیت الله موسوی شاهرودی با حضور در بیت این عالم ربانی در مشهد ، ارتحال وی را به خانواده ایشان تسلیت گفتند .

گفتنی است ، حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهيم معادي رئيس شوراي سياست‌گذاري ائمه جمعه خراسان رضوي در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در مشهد اظهار داشت : حجت‌الاسلام حاج شيخ حسن كوثري در راه تبليغ آيين مقدس اسلام ، مكتب اهل‌بيت (ع) و تربيت طلاب علوم ديني و خدمت به محرومان نهايت تلاش و فداكاري را داشت.

وی پنج شنبه به علت عارضه ریوی و در سن 58 سالگی دار فانی را وداع گفت.

پيكر مرحوم ساعت هشت صبح امروز 3/10/89 با حضور با شکوه مردم و علما و مدرسین برجسته مشهد و شماری از اهالی شهرستان های چناران ، کلات نادری و ابرسج شاهرود از محل حسینیه واعظ شهیدی به سمت حرم مطهر رضوی برگزار و پس از اقامه نماز از سوی آیت الله موسوی شاهرودی از علمای مشهد ، در صحن جمهوری حرم رضوی به خاک سپرده شد .


شایان ذکر است ، در مراسم تشییع امام جمعه فقید چناران ، حضرات آیات حاج سید محمد موسوی شاهرودی ، شیخ مصطفی و شیخ مرتضی اشرفی شاهرودی ، شیخ علی اصغر معصومی ، رضازاده ، شیخ مهدی مروارید و حجت الاسلام والمسلمین شیخ جواد مروی و بیوت علمایی همچون آیت الله مرتضوی و شماری دیگر از مدرسین برجسته مشهد حضور داشتند