جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

جشنواره توت فرنگی فولاد محله برگزار می شود - نمایش محتوای موسیقی

 

 

جشنواره توت فرنگی فولاد محله برگزار می شود

جشنواره توت فرنگی فولاد محله برگزار می شود


جشنواره توت فرنگی فولاد محله برگزار می شود

جشنواره توت فرنگی فولاد محله برگزار می شود

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهدیشهر، رئیس شورای روستای فولادمحله با بیان اینکه این جشنواره با همکاری دهیاری و شورای اسلامی روستای فولادمحله برگزار می شود، افزود: مسئولین استان سمنان و شهرستان مهدیشهر و مردم فولادمحله و همچنین از روستاها و شهرهای اطراف در این جشنواره حضور می یابند.

فاطمه ایمانی فولادی تصریح کرد: نمایشگاه صنایع دستی، عرضه مستقیم محصولات کشاورزی فولادمحله، اجرای موسیقی سنتی، بازیهای بومی محلی، اجرای برنامه توسط گروه سنتی دختران فولادمحله، رصد ستارگان در شب و سخنرانی دکتر صادقی دکتر طب سنتی کشور از برنامه های جشنواره است.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را معرفی محصولات فولادمحله، شناساندن و معرفی توانمندی های فولادمحله به استان و جذب گردشگر و همچنین معرفی توت فرنگی به عنوان محصول مهم کشاورزی فولادمحله برشمرد.

رئیس شورای روستای فولادمحله با بیان اینکه بازدهی محصول توت فرنگی از اواخر اردیبهشت ماه شروع می شود و تا اولین سرمای پاییز ادامه دارد، گفت: این برداشت و کیفیت محصول به نوع بوته و شرایط آب و هوایی بستگی دارد.

ایمانی فولادی بیان کرد: محصول توت فرنگی برعکس بسیاری از مناطق که یک باره و دراردیبهشت ماه برداشت می کنند : در فولادمحله دو مرحله برداشت می شود که مرحله اول در بهار از اواخر اردیبهشت تا اواخر خرداد برداشت می شود و مرحله دوم برداشت محصول نیز بعد از یک وقفه کوتاه از مرداد ماه تا آبان ماه ادامه دارد.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.