حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

جاده های بی سرانجام

Loading the player...
جاده های بی سرانجام

اعتیاد یک «بیمارى اجتماعی» است که عوارض جسمى و روانى دارد و تا زمانى که بـه علل گرایش «بیمار» توجه نشود، درمان جسمى و روانى فقط براى مدتى نتیجه‏ بخش خواهد بود و فرد معتاد دوباره گرفتار « مواد اعتیاد آور» می‏ گردد. اعتیاد به موادمخدر یکى از مهمترین مشکلات اجتماعی، اقتصادى و بهداشتى است که عوارض ناشى از آن تهدیدى جدى براى جامعه بشرى محسوب شده و موجب رکود اجتماعى در زمینه ‏هاى مختلف مى‌ گردد.

همچنین ویرانگری‏ هاى حاصل از آن زمینه ساز سقوط بسیارى از ارزش‌ ها و هنجارهاى فرهنگى و اخلاقى شده و بدین ترتیب سلامت جامعه را بطور جدى به مخاطره مى‌ اندازد. پدیده شوم قاچاق موادمخدر بیش از آنکه فعالیتى سوداگرانه، تجارى و اقتصادى در عرصه مافیاى اقتصاد بین ‏المللى باشد، ابزارى کارآمد، مؤثر و راهبردى در گسترش نظام سلطه صاحبان قدرت جهان بر کشورهاى توسعه نیافته است. تحلیلگران مسائل سیاسى و اجتماعى بر این باورند که در تهاجم و نفوذ فرهنگی، پدیده موادمخدر مهمترین عامل به تباهى کشیدن و انحطاط اخلاقى جوامع به شمار می‏ رود. متاسفانه گسترش دامنه مصرف موادمخدر در جامعه امروزى به حدى است که حتى قشر متفکر و تحصیل کرده را نیز به سمت خود کشانده است.

اعتیاد بعنوان یک آسیب اجتماعی، هیچ گاه بطور کامل ریشه‏ کن نخواهد شد، اما با تدبیر، اندیشه و تلاشى مخلصانه حداقل می‏توان آن را به کنترل در آورد.

برنامه جاده های بی سرانجام ، با موضوع اعتیاد چهارشنبه ها ساعت 11:30 به مدت 30 دقیقه از شبکه استانی صدای مرکز سمنان پخش می گردد.

این برنامه تلاش می کند تا با آگاهی دادن به جوانان،نوجوانان و خانواده ها آنان را با مضرات  اعتیاد آشنا کرده و با گفتگو و بحث های کارشناسی،راهکارهایی برای ترک این بلای خانمانسوز به خانواده ها ارائه دهد.

تاریخ تولید: 1395

تهیه کننده: مریم صفاهانی

گوینده: آزیتا آسودگان

نویسنده: فهیمه ملک دار

گزارشگر: شهلا صفاهانی

صدابردا: سمیه صدیقی

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.