حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

آرام جان

Loading the player...
آرام جان

روح هر عبادتى ارتباط و قرب به خدا است و این امر با نماز، روزه، دعا، نیایش و راز و نیاز در درگاه خداوند کریم میسر خواهد شد. ارتباط با خدا مشروط به زمان و مکان خاصی نیست، هر چند بعضی از زمان ها مانند نیمه شب بهترین زمان ارتباط با خدا است، و یا عده ای با دعای بعد از نماز و یا در حال روزه داری بهتر ارتباط برقرار می کنند و یا عده ای دیگر تلاوت قرآن را بهترین راه ارتباط با خدا می دانند.

آنچه در ارتباط با خدا مهم است، این است که دعا از صمیم قلب بوده و همراه با اخلاص کامل و احساس نیاز شخص بدرگاه خدای مهربان باشد. اگر دعا تنها و تنها متوجه به خدا باشد و در آن شرک و ریایی وجود نداشته باشد، بدون شک، خداوند متعال دیر یا زود آن را اجابت خواهد کرد.

خداوند متعال فرموده: من دعاى دعا کننده را به هنگامى که مرا مى‏خواند اجابت مى‏کنم.  بنا بر این باید بندگان من، دعوت مرا بپذیرند «فَلْیَسْتَجِیبُوا لِی». و به من ایمان آورند «وَ لْیُؤْمِنُوا بِی». باشد که راه خود را پیدا کنند و به مقصد برسند «لَعَلَّهُمْ یَرْشُدُونَ».

این آیه و آیات دیگر نشانگر آن است که هر کس در هر زمان و هر مکان می تواند با یگانه معبود خود ارتباط برقرار نماید. ارتباط قلبی، صمیمی و عاشقانه. آری آنگاه که قلبی می شکند، اشکی می ریزد و دل به شوق وصال معشوق ره می پوید، می توان اذعان نمود که این لحظه، شیرین ترین لحظه ی عبادت است و دل شکسته بنده قیمت پیدا کرده و خریداری همچون خدا دارد. نتیجه آنکه هر زمان و هر مکان می توان با معبود خود ارتباط برقرار نمود و از او طلب کرد هر آنچه را که دل طلبد.

این برنامه هر روزدر لحظات ملکوتی اذان ظهر به مدت 60 دقیقه از شبکه استانی صدای مرکز سمنان تقدیم شنوندگان محترم هم استانی می گردد.

آیتمهای این برنامه عبارتند از: بحث کارشناسی در مورد احکام شرعی، گزارش، سوالات معارفی، قرآن و اذان، مناجات و ....

 

تاریخ تولید: 1395

تهیه کننده: احترام امیدیان، مریم بابایی

گوینده: اعظم کاشانی، آزیتا آسودگان

نویسنده: فاطمه صباغیان، فاطمه وفایی

گزارشگر:  نرجس نجفی

صدابردار: علی زیاری

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.