اختتامیه سومین جشنواره رسانه ای ابوذر

شناسه : 368851704
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز سمنان در آئین اختتامیه سومین جشنواره رسانه ای" ابوذر " و جشنواره تولیدات هنری فضای مجازی استان سمنان "سرو سفید" که با حضور جمعی از مسئولان فرهنگی و رسانه ای استان در سالن شهید بسطامی سپاه قائم آل محمد(عج) استان برگزار شد، مدیر کل صدا و سیمای مرکز سمنان آگاهی بخشی رسانه را از وظایف اصلی و محوری رسانه نگاران  برشمرد.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر مصطفی توکلیان ارزش گذاری مفاهیم رسانه ای بر اساس نیاز مخاطب را سبب اثر گذاری آثار و تولیدات دانست و تصریح کرد: برای تبیین مبانی انقلاب با رویکرد صحیح باید تلاش های مضاعفی در تولیدات فاخرصورت گیرد.
وی پرداختن به فرهنگ متعالی برگرفته از رویدادهای انقلاب را راهگشای مقابله با استکبار رسانه ای دانست  تا مردم و بخصوص جوانان از معارف منتشر شده توسط رسانه ها بیشتر بهره مند شوند.
مدیر کل صداوسیمای مرکز سمنان نتایج برگزاری جشنواره های رسانه ای را شناسایی نیروهای توانمند و متعهد برای همگرایی در تولید محتوای حرفه ای و هدفمند ارزیابی و خاطرنشان کرد: ظرفیت های شناخته شده در عرصه های رقابت تخصصی،  باید در راستای ارتقاء سطح کمی و کیفی مطالب و تربیت افراد جدید قدم بردارند.
 
 از میان 32 اثر برگزیده در 11 محور جشنواره رسانه ای ابوذر،  در بخش گزارش مکتوب،  آرزو کاشی و سارا خدادادی، در بخش گزارش خبری تلویزیونی، مریم نعمتی و حامد داوودی، بخش مستند تلویزیونی  عباس ایمانیان ، بخش عکس خبری احمد امیراحمدی، بخش موشن گرافیک محمد علی یوسفیان و محمد پهلوان(فضای مجازی)، در بخش نماهنگ محمد پهلوان و علیجان دائیان صاحب عناوین برگزیده شدند.
در این جشنواره با  افزایش 10 درصد تعداد آثار دریافتی نسبت به جشنواره دوم،  تعداد 521  اثر در بخش مکتوب ، دیداری و شنیداری به دبیرخانه جشنواره رسید که در مجموع آثار 27  نفر در11 محور و موضوع حایز رتبه های برتر شناخته شدند.