مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس

شناسه : 362156943

مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس


حوادثی که در دفاع مقدس اتفاق افتاد موجب احیاء و بقاء نظام و انقلاب اسلامی شد

 

همزمان با هفته دفاع مقدس و به منظور قدر دانی از جانفشانی ها و رشادت های ایثارگران دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم مراسمی در صدا و سیمای مرکز سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز سمنان در این مراسم که با حضور سرهنگ دامغانی فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان، حجت الاسلام والمسلمین دکتر توکلیان  مدیر کل صدا و سیمای مرکز سمنان و جمعی از بسیجیان و کارکنان این مرکز برگزار شد سرهنگ دامغانی ضمن ارج نهادن به  ایثار و از خود گذشتگی شهدای سر افراز دفاع مقدس گفت: حوادثی که در دفاع مقدس اتفاق افتاد باعث احیاء و بقائ نظام و انقلاب اسلامی تا به امروز شده است.

وی نقش حادثه کربلا را نقش احیاگری دین خدا دانست و گفت:همانطوری که خداوند مقدر فرمود تا دینش به واسطه واقعه عاشورا استمرار یابد، این تقدیر در دوران انقلاب اسلامی هم با دفاع مقدس مقدر شد چون اگر دفاع مقدس شکل نمی گرفت وضعیت امروز انقلاب مشخص نبود.

 فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان ضمن مهم دانستن اتحاد و مقاومت در برابر دشمن،  از بین بردن نظام و انقلاب را هدف مشترک همه دشمنان انقلاب و مردم ایران از ابتدای پیروزی انقلاب دانست و افزود: آنچه که ما بعنوان راهبرد  در دوران دفاع مقدس انتخاب کردیم " راهبرد مقاومت" بود و این راهبرد در مراحل مختلف باعث پیروزی ما و شکست دشمنان شد.

سرهنگ دامغانی ایثار، اخلاص، صبر، توکل و اعتماد را مولفه هایی دانست که در دوران دفاع مقدس در میان ملت ایران بروز یافت و خاطر نشان کرد قدرت این مولفه ها از قدرت تجهیزات و امکانات نظامی دشمنانمان به مراتب بیشتر و بالاتر است.

در ادامه از دو تن از برنامه سازان حوزه دفاع مقدس صدای مرکز سمنان با اهداء لوح تقدیری از طرف مدیر کل صدا و سیمای مرکز سمنان تجلیل بعمل  آمد.