جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

رنگین کمان

رنگین کمان


Loading the player...

كودكان ما امروزه در خانه اي پا به دنيا مي‌گذارند كه تلويزيون در آن به طور ميانگين هفت تا هشت ساعت در روز روشن است. حالا ديگر بيش از آنكه از مادربزرگها داستان و از پدربزرگها خاطره بشنويم اين تلويزيون است كه داستانهاي مربوط به انسانها، زندگي و ارزشهاي آن را براي ما بيان مي‌كند.تلويزيون، امروزه به عنوان عمومي ترين و پرمخاطب ترين رسانه جمعي، سهم عمده اي در آموزش و تأثيرگذاري مستقيم و غير مستقيم بر فرهنگ و روح و روان جمعي دارد. تاثير پذيري اكثريت خاموش جامعه از تلويزيون و برنامه‌هاي ماهواره اي تلويزيوني بسياري از اوقات كشورهاي جهان سوم را با بحران فرهنگي روبرو كرده است.تلويزيون هر روز بر ما تسلط بيشتري مي‌يابد و ما بايستي نگران آثار مخرب برنامه‌هاي تلويزيوني براي كودكان و خانواده‌هاي خود باشيم. اين حق ماست و مي‌بايستي عكس العمل نشان دهيم. اگر چه تلويزيون في نفسه مطرود نيست اما برنامه‌هاي تلويزيوني در مجموع زيانبار بوده اند. در غرب به نوعي و در شرق به شكلي ديگر خطر برنامه‌هاي مخرب و منحط تلويزيوني احساس مي‌شود.

امروزه تلویزیون نقش به­ سزایی در زندگی خانواده­ها و به طور ویژه خردسالان و کودکان دارد. ذهن کودکان همواره در حال یادگیری و شکل­ گیری است و تلویزیون یکی از مهمترین عوامل در پردازش داده ها در ذهن آنان است. بر همین اساس، می­ توان ادعا کرد که تلویزیون ابزاری موثری است که بر رشد زبان آموزی و ادبیات گفتاری کودکان تاثیر دارد.

سیمای مرکز سمنان نیز با تولید برنامه رنگین کمان با هدف پر کردن اوقات فراغت کودکان و همچنین آموزش نکات اخلاقی ، تربیتی و بهداشتی سعی دارد تا همپای والدین عزیز نقش به سزایی در تربیت و رشد کودکان داشته باشد .

برنامه رنگین کمان که بصورت زنده روزهای شنبه الی پنجشنبه هر هفته از سیمای مرکز سمنان در حال پخش می باشد با حضور خاله مهسا و سه کاراکتر النگ ،  دولنگ و آبجی گلاب در هر برنامه به یک موضوع تربیتی یا اخلاقی یا بهداشتی پرداخته و کودکان را با کارهای خوب آشنا می نمایند  کارتون – موسیق – کلیپ و نماهنگ و مسابقه از دیگر بخشهای این برنامه می باشد .

سال تولید: 1394

تهیه کننده و کارگردان : حیدر عباس زاده

کارگردان هنری : سعیده دلیلیان

مجری : فائزه مقدسی

بازیگران : حمید عجم حسنی - علی غربا - گل آرا دارایی

منشی صحنه : فاطمه رفیعی

صدابردار : اسماعیل اسدی

تصویر بردار : علی ترحمی - رضا ظهوری - احمد خوشکام - وحید نظری

نویسنده : فاطمه خورسی

دستیار تهیه : مرضیه سبوحی

آهنگساز : آمال فلاحی

تدوین : مهدی قد بیگی

اپراتور رایانه : محبوبه محمودی - مریم فخاری